П'ятниця
29 бер., 2024
     

Ukrainian English

Загадки глибин Чорного Моря

Рейтинг 4.1 з 5. Голосів: 11

Загадки Чорного Моря

Оглядаючи берега стародавнього русла Дніпра, вчені з'ясували , що 7-8 тисяч років тому це була суша , і Пра-Дніпро впадав у Чорне море, яке греки називали Понтійське озеро, щоправда, на дуже великому віддаленні від сучасного берега. Це вдалося встановити за допомогою аналізу проб грунтових порід, піднятих з дна моря геологічними трубками. У кількох таких кернах виявився той самий грунт з того берега , який існував тисячоліття тому.

Під час зміщення літосфери у 7562 р. до н.е. Середземне море зачерпнуло багато солоної океанічної води. Коли ж пішло інтенсивне танення європейських льодовиків, то рівень води в Середземному морі зріс ще більше. Десь у 5600 р. до н.е. води Середземного моря прорвалися через Босфор і хлинули в Чорне озеро, після чого воно стало морем.

Однак, слід відмітити, що всесвітній потоп в Чорному морі насправді являв собою дуже повільний процес : у рік під воду йшло близько 20 сантиметрів суші. Це вплинуло на розміщення і зсув стародавніх стоянок , на перебування людини в цьому регіоні , але не могло вплинути на життя первісної людини в цілому.

А от згідно теорії, висунутої в 1996 році геологами Вільямом Райаном і Уолтером Пітменом з Колумбійського університету США , на березі Чорного моря ще в VI тисячолітті до н. е. були розсташовані поселення давніх жителів Північного Причорномор'я. За їх думкою, Чорне море було оазою, куди переселялись люди, що жили на навколишніх територіях, в холодний посушливий період, починаючи з 6200 р. до н.е. Вони обмінювалися мовами, ідеями і методами сільського господарства, однак коли через Босфор полились води в тодішнє прісноводне озеро і залили долини навколо нього, народи переселились на вищі землі (причому, кожен з них у різні напрямки), зберігаючи сільськогосподарство і культуру.

Вигнані потопом з Причорномор’я люди, що врятувалися, рознесли по світу не тільки розповіді про пережиті жахи, але і своє мистецтво вирощувати зерно, пекти хліб, робити глиняне начиння. Вчені досі дивуються, звідки в Месопотамії у той час за відносно короткий період з'явилася землеробська культура, культура на волах, хліборобство, яким чином шумери знали технологію зрошення земель? Адже для цього був потрібний досвід. Таким досвідом у світі володіли на той час лише – трипільці - причорноморські племена, які винайшли плуг і колесо. Оселитися в Месопотамії могла лише культура, котра мала уявлення про розвинене землеробство та розуміюча, що при додатковому впливі тут можна отримувати величезні врожаї. Люди, які ніколи не займалися землеробством, просто не мали б необхідного досвіду для освоєння цієї території. Та й сам Шумер перекладається, як – "господарі цивілізацій", а отже, це ще раз підтверджує, що саме праіндоєвропейці Причорномор'я і стали основоположниками майбутніх рис розвинутих цивілізацій світу. Варто додати, що науковці досі не можуть пояснити яким чином були побудовані піраміди в Криму і на Балканах? Останні - старіші за найбільші піраміди Хеопса, в Гізі, а писемність місцевої культури Вінча, споріднена Трипільскій та її румунському аналогу Кукутені, практично ідентична писемності давнього Шумеру...

Конкретних доказів того, що на березі прісноводного озера перебували колись допотопні поселення, не було. І тільки в 2007 році севастопольські дайвери вперше заявили , що недалеко від селища Штормове Сакського району наткнулися на якісь штучні печери з віконцями та сходинками. Тоді-то і з'явилися розмови про те , що саме на берегах Криму існувала міфічна Атлантида, описувана грецькими вченими у своїх творах.

Причому допотопні поселення знайдені на глибині від 10 до 14 метрів , що в корені суперечило твердженнями істориків. Тим більше що найраніші кримські печерні міста вчені датують аж середньовіччям , але ж з тих пір ніяких масштабних катастроф не відбувалося.

Журналісти телеканалу ІТВ вирішили організувати власну підводну експедицію і в селищі Штормове, в двох милях від берега, дійсно виявили деякі штучні споруди , зовні дуже нагадують мегалітичні храми , - масивні колони і стіни , що підтримують багатотонні кам'яні даху. Адже історія споруди таврських мегалітів дійсно сягає своїм корінням вглиб тисячоліть. І цілком можливо , що їх певна частина після морської катастрофи опинилася на морському дні .

Проте вчені все одно поки скептично ставляться до відкриття . Хоча вже й не виключають , що в цій місцевості дійсно колись могли проживати люди.

Сергій Воронов , заступник директора НДІ Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв : «Це скельний риф, який тягнеться уздовж узбережжя кілометрів на сорок. І там на глибині 12 метрів дійсно є система гротів і печер , які ймовірно могли використовуватися в палеоліті як місце стоянок , місце проживання доісторичної людини . Скажімо , в епоху кам'яного століття. Але оскільки серйозних наукових досліджень у цьому квадраті не проводилося , то робити якісь заяви безпідставно ».

© Культурно-просвітницький проект "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber