Субота
27 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Вибрані цитати Любомира Гузара

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Любомир Гузар - крилаті фрази і цитати

Любомир Гузар (26.02.1933, Львів - 31.05.2017, Київ)  - український релігійний та громадський діяч, доктор богослов'я. Представник українського роду Гузарів. Почесний громадянин Львова, Тернополя, Галича. Був пластуном, належав до куреня з назвою «Червона калина», де його називали братчик Любко.  Після смерті папи Івана-Павла II у 2005 році став одним з кандидатів на Ватиканський престол (серед 16 інших кандидатів). Був моральним авторитетом. З-поміж його переваг відзначали ясність розуму, освіченість, мудрість, високу духовність. Прожив в США 20 років, в Італії — 24 роки. Після 46 років еміграції у 1993 році повернувся в Україну та оселився біля Львова. Володів багатьма мовами - українською, польською, німецькою, англійською, італійською. Пропонуємо вашій увазі крилаті фрази та цитати визначного українця.


  1. Еліта – це люди, які відзначаються життєвою мудрістю. Мудрість полягає не тільки в знаннях, бо хтось може мати великі знання, а не бути мудрим. Мудрість – це здатність побачити дійсність в її контексті, цілісно.
  2. Демократія – це пошана до гідності людей.
  3. В єдності - сила, і вона дозволяє встояти перед будь-якими посяганнями.
  4. Людям, які не виховані в демократії, дуже подобаються короткі, швидкі і навіть насильні розв’язки.
  5. Свобода – це можливість робити добро. Якщо знайдеться достатня кількість людей, чия віра в свободу виявиться справжньою і твердою, – віра ця неодмінно знайде відгук у серцях багатьох з тих, кому будувати Україну майбутнього.
  6. Релігія — це не знання про Бога. Релігія — це зустріч із Богом. Така зустріч може бути лише особиста. Чи може бути справжньою зустріч в Інтернеті чи, скажімо, по телефону? Ні. Зустріч — це коли особи зустрічаються фізично, особисто. З Богом все так само. Спілкування з Ним не має бути механічним, масовим.
  7. Я є звичайна людина, одна з багатьох. Моя мрія – бути Людиною. Я би дуже хотів бачити, щоб багато осіб бажали бути Людиною, собою. Бо бути Людиною, то є великий Божий дар.
  8. Немає легкого шляху бути собою. Але бути собою - це єдиний гідний шлях.
  9. Люди відвикають мислити – це є фундаментальною проблемою.
  10. Ми маємо щось тільки тоді, коли прагнемо до чогось величного і чистого. Ми будемо пропащими, якщо будемо думати тільки про задоволення своїх потреб.
  11. Елементом радянської ментальності було те, що люди думали: влада про все подбає. Пересічний громадянин повинен тільки чекати та приймати все те "добро", що йому несуть… Не було усвідомлення, що треба чогось домагатися самим.
  12. Культурною ми називаємо особу, яка вміє з повагою ставитися до інших людей. Культура такої людини полягає не в її вмінні творити гарні речі, а в якості її стосунків з іншими людьми.
  13. Мрії треба втілювати у життя працею. Нам ще треба навчитися здобувати те, про що мріємо. Це непросто, бо люди досі чекають, що хтось прийде і дасть їм усе. Проте так не буває.
  14. Робіть свою роботу, те, до чого ви покликані, робіть добре незалежно від того, хто при владі і які виклики перед нами.
  15. Те, що я люблю своїх батька і матір, бабусю і дідуся, сина і дочку, братів і сестер, не означає, що я можу ненавидіти сусіда. Любов до родини не звільняє мене від пошани до мого ближнього, а радше навпаки, змушує мене замислитись, що він має свою родину, такий, як і я, і йому треба віддати належне. Не можна любити своїх, кривдячи чужих. У цьому полягає справжня любов.
  16. Моє велике бажання – бути людиною. Багато зустрічаю осіб, але мало серед них людей у повному значенні того слова. Зустрівшись з такою Людиною, ви відходите від неї кращі.
  17. Не можна забувати, що ми всі колись були молодими і про нас також старші казали, що ми нічого не варті, бо не такі, як вони. Якраз навпаки – молоді люди назагал є ідеалістами, бажають кращого. Тільки часто ми залишаємо їм такий світ, в якому нелегко жити.
  18. Любов до України – це прекрасний слоган. Можна говорити палкі слова про любов до України: це ні до чого не зобов’язує. А любити треба українців, жителів цієї країни – це є любов до України.
  19. У світі було б набагато менше зла, якби всі, хто має владу, розуміли, що в їхніх руках прекрасний спосіб служити іншим людям.
  20. Група людей, яких ми називаємо владою – це особи, яким народ щось доручив. Але вони не є абсолютними носіями влади, а тільки покликані виконувати волю народу.
  21. Головне завдання жінки – виховання дітей. Доручати цю справу іншому – недобре. Мати – це та особа, яка відповідає за майбутнє щастя своїх дітей. Скільки вона присвятить уваги і любові своїм дітям визначає, якими людьми вони підуть у життя.
  22. Не гроші є злом, а їх ужиток. Мало хто вміє бути багатим. Часто багатство людину не тільки спокушує, а й значною мірою руйнує. ...Багатство не є лихом, а небезпекою. Той, хто вміє дати собі раду з тою небезпекою, може робити великі і добрі діла.
  23. Щоб бути підприємцем, треба мати відвагу. Адже це ризикована справа. Та й загалом, аби робити щось добре, треба мати внутрішню духовну силу, щоб у випадку непевності – витримати, не дати себе підкорити.
  24. На мою думку, не треба бути генієм, аби довести, що українці і росіяни – різні народи.
  25. Якщо між людьми існує суперництво – це не означає, що між ними не може бути любові та пошани.
  26. Якщо церква починає загравати з політикою, це для церкви є фатально. Вона програє. Церква має одну ціль - освячувати. А не пхатися ані в політику, ані в щось інше. Освячувати, в будь-яких обставинах говорити людям про Бога, заохочувати жити по-божому - оце завдання церкви.
  27. Для віруючої людини, яка розуміє те, що Бог є володарем всесвіту, я кажу: все в руках Божих, і наша доля теж. Але це не скасовує важливості старань кожного з нас.
  28. Багато хто думає, що мир – то відсутність війни. Але мир це дещо більше. Мир – ще й добрі стосунки між людьми, коли ми не брешемо один одному, не шукаємо вигоду, не бажаємо зла. Мир треба нести щодня, кожного дня налагоджувати контакти між людьми, шукати доброго спілкування.

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber